Facebook Instagram Youtube Linkedin
Dofinansowanie

Program Moje Ciepło

Program Moje Ciepło

Rynek pomp ciepła w naszym kraju od wielu lat ma się bardzo dobrze. Zainteresowanie ekologicznymi i energooszczędnymi urządzeniami jest bardzo wysokie, a wpływ na to ma między innymi możliwość otrzymania dofinansowania w ramach programu Moje Ciepło. Jest to inicjatywa, która przewiduje dotacje do pomp ciepła w nowo budowanych domach jednorodzinnych. Obejmuje ona zakup i montaż pompy ciepła oraz dodatkowych elementów, jak zasobnik CWU i bufor.

Ile możesz zyskać w ramach programu Moje Ciepło?

W przypadku pomp ciepła powietrze-woda maksymalna część inwestycji finansowania przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to 30%. Z kartą dużej rodziny możesz uzyskać dofinansowanie nawet do 45%. Kwota dotacji nie może jednak w obu przypadkach przekroczyć 7 000 zł.

W przypadku pompy gruntowej montowanej w nowym domu, wskaźniki procentowe są na tym samym poziomie, jednak kwota dotacji może wynosić aż do 21 tysięcy złotych.

Wniosek o dofinansowanie mogą składać tylko osoby fizyczne będące właścicielami nowo budowanych domów jednorodzinnych. Do takich zalicza się nieruchomości, na które w dniu ubiegania się o dotację, nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku pozwolenia na użytkowanie. Program daje możliwość złożenia wniosku o dotację dla budynków, dla których złożono wspomniane dokumenty nie wcześniej niż 1 stycznia 2021 r.

Jakie wymagania musisz spełnić, aby złożyć wniosek?

Głównymi technicznymi wymogami uzyskania dofinansowania jest brak w budynku dodatkowego źródła ciepła na paliwa stałe. Roczny wskaźnik zapotrzebowania na EP na ogrzewanie, wentylację i przygotowanie ciepłej wody użytkowej nie może przekraczać 63 kWh. Jest to wartość dla wniosków, które składane są w 2022 roku. W przypadku wniosków, które zostaną złożone w kolejnych latach, wskaźnik ten nie może przekroczyć 53 kWh. Dla budynków, które w projekcie miały wyliczony wskaźnik EP dla innego źródła ciepła, które nie spełnia jednak wymogów, konieczne jest wykonanie świadectwa charakterystyki energetycznej. Jego koszt można uwzględnić w kosztach kwalifikowanych inwestycji.

Kiedy złożyć wniosek na dofinansowanie do pompy ciepła?

Nabór wniosków trwa od 29 kwietnia 2022 roku do 31 grudnia 2026 roku albo do wyczerpania środków. Wnioski można składać na rządowej stronie NFOŚiGW. Jeśli nie wiesz, jak go uzupełnić, to zapraszamy do kontaktu. Nasi doradcy chętnie pomogą Ci w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie w ramach nowego programu Moje Ciepło. Odpowiedzą również na wszelkie Twoje pytania i obliczą, jaka kwota dotacji Ci się należy. Jeśli jesteś zainteresowany nasza ofertą, to zapraszamy do kontaktu!

Wróć do indeksu wpisów
×
Zadzwoń do nas
510 230 510

lub zostaw swój numer telefonu i umów się na bezpłatną konsultację!

Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na na otrzymanie oferty. Zgodę możesz w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności
×
Zamów bezpłatny audyt