Rolnik

Dlaczego fotowoltaika najbardziej opłaca się Rolnikom?

Jako rolnik zyskujesz podwójnie!

Każdy właściciel gospodarstwa rolnego może zaoszczędzić nawet 90% kosztów za energię. Jako właściciel gospodarstwa rolnego skorzystasz podwójnie!

Będąc vat-owcem, odliczysz 23% podatku vat! Kolejnym profitem, po który możesz sięgnąć to 25 % kwoty inwestycji odliczone od podatku gruntowego. Ze względu na inwestycje przyjazne dla środowiska rolnicy mają możliwość odliczenia tych kosztów od podatku rolnego. Dzięki temu Inwestycja wykonana dla gospodarstw rolnych może być niższa o 48 %.

Szybki zwrot inwestycji!

Rolnicy to grupa, dla której fotowoltaika jest najkorzystniejsza. Jest to możliwe dzięki zwrotom. Wiemy, że zysk rolników jest okupiony ciężką pracą. Często uzależniony od kapryśnych warunków atmosferycznych. Bywa, że na zwrot inwestycji trzeba poczekać dłużej niż się zakładało. Jednak w przypadku instalacji fotowoltaicznej mamy pewność, że już nawet w 5 roku zacznie ona przynosić zyski. Szybkość zwrotu zależy od zużycia energii. Zasada jest prosta: im więcej jej zużywamy tym prędzej inwestycja się opłaca. Gospodarstwa rolne są wysoce energochłonne. Dlatego tylko mądre decyzje i inwestycja we własną elektrownie pozwoli być bardziej niezależnym i bezpiecznym finansowo.

Co zyskujesz?

zmniejszenie kosztów prądu nawet o 90 %

kontrola zużycia prądu

produkcja prądu na własne potrzeby

poprawienie efektywności i wydajności gospodarstwa

zabezpieczenie przed wzrostem rachunków za energię

zwrot inwestycji od pierwszego dnia

na starcie nie musisz mieć zgromadzonego kapitału,

nawet do 48 % ulgi dla rolników

zagospodarujesz niewykorzystane powierzchnie np. dachy

odpowiedzialność za środowisko

Nie zwlekaj!
Zacznij oszczędzać!