Czy fotowoltaika się opłaca?

Cześć! Bardzo nam miło, że trafiłeś na naszą stronę, ponieważ skoro już tu jesteś, to mamy dla Ciebie dobre wieści, a dobrych wieści nigdy mało!

Odpowiadając na pytanie postawione w tytule, mówimy: zdecydowanie tak! Fotowoltaika daje możliwość ogromnego obniżenia rachunków za prąd.

Z naszego tekstu dowiesz się, jak stale oszczędzać na rachunkach za prąd, a następnie jak zyskać na nich nawet do kilkuset procent!

Ile NAPRAWDĘ mogę oszczędzić i kiedy zwróci się instalacja fotowoltaiczna?

Jako posiadacz nieruchomości musisz liczyć się ze stale rosnącymi kosztami prądu, które coraz bardziej zaczynają odczuwać Twoje finanse. Mówiąc wprost, każdego roku tracisz coraz więcej gotówki, którą mógłbyś przeznaczyć np. na remont, czy wakacje.

Kluczem do zrozumienia, jak faktycznie oszczędzać, korzystając z fotowoltaiki, jest zapoznanie się z poniższą opinią, którą napisał Pan Mirosław:

„Co miesiąc z niepokojem czekałem na rachunek za prąd, bo opłaty za energię to znaczna część mojego budżetu. Kilka miesięcy temu mój brat zainwestował w instalację fotowoltaiczną. Nie jestem biegły w nowinkach technicznych, ale perspektywa braku rachunków za prąd była bardzo interesująca.

Doradca firmy ERGOS w przystępny sposób wyjaśnił mi, jak działa instalacja oraz dobrał najlepsze dla mnie rozwiązania.

Przez pierwsze jesienno-zimowe pół roku zaoszczędziłem już prawie 1 200 zł, a słoneczne lato dopiero przed nami. W ciągu 25 lat inwestycja pozwoli mi odłożyć ponad 120 000 zł. Dodatkowo na starcie otrzymałem 3 300 zł zwrotu z podatku i 5 000 zł dotacji. Dziś wiem, że nie ma lepszej lokaty kapitału. Wreszcie nie martwię się podwyżkami cen prądu.

Zespół ERGOS to profesjonalni fachowcy w swojej dziedzinie, załatwili za mnie wszystkie formalności w energetyce oraz złożył wniosek o dotację.

Do grona ich zadowolonych klientów dołączyło już moich czterech kolejnych znajomych.

Zdecydowanie polecam państwu współpracę z firmą ERGOS!

Mirosław Wiśniewski, Waryńskiego, 87-300 Brodnica”.

Przykład Pana Mirosława to jedna z wielu ciekawych historii, którą poznaliśmy dbając o rachunki naszych klientów. Interesującym faktem jest to, że załatwiamy formalności za naszych interesantów, jednocześnie pomagając zdobyć dofinansowanie, które w dużej mierze finansuje instalacje!

Dlaczego inwestycja w systemie ratalnym jest świetnym rozwiązaniem? Czy fotowoltaika “na raty” jest tak samo opłacalna?

W ERGOS zapewniamy kilka możliwości rozliczeniowych za instalację. Decydując się np. na kredytowanie inwestycji, możesz być pewien, że to trafiona decyzja. Kwota raty jest zbliżona do aktualnych wartości, które płacisz za energię elektryczną.

Zobowiązania dotyczące ogniw fotowoltaicznych regulujesz przez maksymalnie kilka lat, a żywotność paneli przekracza 25 lat. A więc możesz korzystać z prądu za darmo przez co najmniej 20 lat, tylko i wyłącznie dzięki swojej instalacji.

Patrząc na powyższy przykład Pana Mirosława i kwotę, którą zaoszczędził, dochodzimy do wniosku, że fotowoltaika to strzał w dziesiątkę.

Czy wartość mojego domu wzrośnie po założeniu instalacji?

Chcemy jeszcze zwrócić uwagę na inny istotny aspekt, o którym często się zapomina. Instalacja fotowoltaiczna podnosi wartość Twojego domu. Mając założone panele fotowoltaiczne wartość nieruchomości natychmiast wzrasta. Jest to więc nie tylko idealna inwestycja w perspektywie miesięcznych wydatków, ale również w kwestii przyszłości.

Po drugie elektrownia słoneczna na Twoim dachu sprawia, że Twój dom staje się bardziej ekologiczny. W taki sposób znacząco przyczyniasz się do ochrony środowiska, która w naszej firmie jest wręcz priorytetowym zadaniem.

Czy fotowoltaika obniży mój podatek?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 grudnia 2018 r. od 1 stycznia osoby fizyczne mogą odliczyć od podstawy podatku dochodowego koszty poniesione na instalację fotowoltaiczną. Powyższa ustawa to kolejny aspekt, który zachęca do inwestycji.

Dla przykładu; Pan X rozlicza się według podatku liniowego (19%) i postanowił założyć w swoim domu instalację fotowoltaiczną, której łączny koszt wyniósł 27 tysięcy złotych. Ulga termomodernizacyjna pozwala na oszczędzenie przez Pana Stanisława kwoty równej 5 130 złotych (19% z 27 000 zł).

Jak widać na powyższym objaśnieniu fotowoltaika opłaca się nie tylko na papierze, ale jest w stanie realnie wpłynąć na oszczędności w wielu aspektach życia.

Jak wygląda kwestia dofinansowania?

Wspominaliśmy już o dofinansowaniu, ale nie scharakteryzowaliśmy go. Aktualny rządowy program Mój Prąd’’ obejmuje instalacje od 2-10 kW, z którego środki przeznaczone są na dopłaty w wysokości 5000 złotych. W kwestii dotacji załatwiamy za Ciebie wszelkie formalności, gdyż jak już wspomnieliśmy dbamy o interesy naszych klientów.

Twoja oszczędność = nasz sukces!

Instalacje fotowoltaiczne dla rolników to pomoc w obniżeniu kosztów - wysokie zużycie energii to problem zwłaszcza w sadownictwie

Jestem rolnikiem. Czy fotowoltaika jest opłacalna dla rolnika, sadownika lub hodowcy?
Czy istnieje jakiś program wsparcia dla instalacji fotowoltaicznych?

Jeżeli jesteś rolnikiem i chcesz skorzystać z rządowego dofinansowania to mamy dla Ciebie świetne wieści. Obecnie realizowany jest program „Agroenergia”, który przeznaczony jest na instalację od 50kWp do 1MWp.

Ile jesteś w stanie otrzymać? 80 tysięcy złotych to kwota, którą możesz uzyskać bezzwrotnie w ramach wyżej opisanego programu. Ponadto dla rolników i hodowców, którzy płacą podatek rolny mogą skorzystać z ulgi inwestycyjnej w wysokości 25 procent wartości inwestycji fotowoltaicznej, dzięki czemu jeszcze bardziej obniży się koszt Twojej inwestycji.

Więcej informacji na temat fotowoltaiki dla rolników zamieściliśmy w tym wpisie. (KLIK)

Jestem przedsiębiorcą. Czy mogę skorzystać z odpisu podatkowego? Czy fotowoltaika opłaca się firmie?

Prowadząc firmę możesz odliczyć cały podatek VAT w wysokości 23 procent od inwestycji fotowoltaicznej oraz podatek dochodowy, ponieważ fotowoltaika jest również firmowym kosztem.

Znając aktualne przepisy jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób dobrać instalację, a następnie pomóc Ci przebrnąć przez trudne do interpretacji przepisy. Wiedząc, jaki potencjał drzemie w naszej dziedzinie energetyki, priorytetowo traktujemy kontakt z klientem, aby był usatysfakcjonowany w stu procentach.

Fotowoltaika się opłaca! Co zyskujesz? Podsumowanie:

 • 5 000 zł dotacji z programu Mój Prąd
 • Zmniejszenie kosztów energii nawet o ponad 95 %
 • Kontrola zużycia prądu
 • Produkcja prądu na własne potrzeby
 • Zabezpieczenie przed wzrostem rachunków za energię
 • Zwrot inwestycji od pierwszego dnia
 • 18%/19% zwrotu wartości inwestycji Twojej instalacji z Podatku Dochodowego
 • Zwrot VAT-u w wysokości 23% od wartości inwestycji (dla przedsiębiorców)
 • Na starcie nie musisz mieć zgromadzonego kapitału,
 • Zwiększenie wartości nieruchomości
 • Decydując się na panele robisz mnóstwo dobrego dla środowiska
 • 80 tys. Zł w programie ,,Agroenergia’’ (dla rolników)
 • Opiekę naszych doradców
 • Załatwienie wszelkich formalności oraz długofalowa relacja z naszą firmą

Dowiedz się, czy fotowoltaika opłaca się także dla Ciebie

Jeżeli chcesz zamówić bezpłatną wycenę lub dowiedzieć się więcej na temat możliwości instalacji fotowoltaicznych to wypełnij formularz poniżej, aby umówić krótką i niezobowiązującą rozmowę z konsultantem ERGOS: